تبلیغات
شهر فرنگ - آیا دیوار چین به پدید آورندگانش پناه داد؟!
http://www.dordoneh.com/wp-content/uploads/2010/06/147.jpg
وه ...!! براستى گاهى كه انسان تاریخ را ورق مى زند، با ملاحظه بعضى از فرازها در شگفتى فرو مى رود، براى اینكه شاهدى در این مورد ارائه دهیم ، موضوع دیوار چین را از تاریخ بیرون مى آوریم و در این باره مى اندیشیم :
بلندى این دیوار از 9 تا 12متر است .
عرض پایه آن 10 متر است .
طول دیوار به عقیده چینى ها، چهار هزار كیلومتر (670 فرسخ ) است !
در فاصله هر چند متر، برجى بر روى دیوار به منظور دفع دشمن و حفظ تسلط كامل بر كشور پهناور چین بنا گردیده است .
این دیوار از ((آن تونك )) واقع در قسمت علیاى خلیج ((لیاتوتونك )) شروع شده و مانند حصار دایره اى ، گردش كرده و در نزدیكى بندر فعلى ((یونك ینك )) به دریا متصل شده و باز از آنجا شروع شده و از شمال پكن به دو قوس تقسیم شده و كشورى را در درون خود قرار داده است ، و در نزدیكى رود زرد دو قوس یكدیگر را قطع كرده و در یك رشته به ساحل رود زرد در مغرب چین ، پایان یافته است .
این دیوار در عبور خود از كوههائى كه در 3 هزار متر ارتفاع دارد و از دره هاى عمیق نشیب و فراز گرفته است .
دیوار مذكور داراى دو دروازه است ، یكى از آنها طرف چین فعلى كه اختیارش بدست چینى ها است قرار گرفته و دیگرى سمت ((تون كن )) كه در اختیار تون كنى ها است مى باشد
عجیب اینكه : در مدت ساختمان این دیوار، چهارصد هزار كارگر تلف شده اند و تنها پانصد هزار نفر ماءمور ساختمان سنگرهاى آن در مدت ده سال بوده اند. براى حفظ آن دیوار، تا چندى قبل یك میلیون نفر سرباز، دست به كار حفاظت و حراست بودند.
و در تقویمهاى چینى ، فرمانى كه در آن زمان بوده ، ترسیم شده و متن فرمان این است : ((اگر میخى لاى درز سنگى ، قابل كوبیدن باشد گردن سازنده آن قسمت باید قطع شود)).
آنانكه با ساختن چنین دیوارى - گرچه تواءم با تلف شدن هزاران بینوا باشداحساس آرامش و پناه مى كردند، اینك آیا مى توانند جلو حشره كوچكى را كه از سوراخ بینیشان بالا مى رود بگیرند؟ آرى حتى یك حشره كوچك فرمان آنها را نمى برد، این است وضع دنیا، روزگار قدرتها چقدر زود سپرى مى شود؟


طبقه بندی: داستان تاریخی، 

تاریخ : چهارشنبه دهم فروردینماه سال 1390 | ساعت 13 و 05 دقیقه و 22 ثانیه | نویسنده : ... | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.